SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2019/2020 - SINGELÅKNING
Elitserietabellen för Juniorer Damer
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
  Total-
poäng
Finalen
1 4 5 7 9 1 2 NM JGP   (3 bästa)
1 Emelie Nordqvist Lerums Konståkningsklubb   107,94   135,02 118,82 108,49   114,14 123,28   377,12
2 Natalia Jansson Västra Frölunda KK 93,45 96,73 125,73 109,33 107,12           342,18
3 Emma Kivioja Mörrums Konståkningsklubb 109,87   106,21 97,64 117,89 107,53   105,27     335,29
4 Tuva Frisén Älta Idrottsförening 105,14 102,86 109,16 106,63       112,34     328,13
5 Ida Levd Nolgren Lunds Konståkningsklubb 96,40 97,36 87,36 105,35 121,73           324,44
6 Leia Lanneskog Stockholms Konståkningsklubb 102,35 108,86 102,27 102,24 106,59           317,80
7 Isabella Vanderlaat Mörrums Konståkningsklubb 76,63   87,57 100,94 98,13 112,68   91,13     311,75
8 Vivien Teszari Linköpings Konståkningsförening 87,31 104,67 101,74 90,32 105,09           311,50
9 Saga Holmberg Tibro Konståkningsklubb 98,81 99,20 102,26   104,72           306,18
10 Magdalena Fors Viggbyholms Idrottsklubb 95,17 97,83 95,98 97,33 104,54           299,70
11 Lovisa Aav Örebro Konståkningsklubb 96,13 92,39 85,42 105,95 88,83           294,47
12 Tova Lantz Harari Konståkningsklubben Sundbyberg 83,14 96,66 87,74 98,36 84,33           282,76
13 Peggy  Delvret Uddevalla Konståkningsförening 92,83 93,51 91,21 89,20 91,23           277,57
14 Ylva Roll Enebybergs Idrottsförening 87,00 94,33 92,04 87,90             274,27
15 Tessi Tranehed Enebybergs Idrottsförening 87,49 90,69 86,83 90,99 88,94           270,62
16 Miranda Andersson Älta Idrottsförening 90,80 88,52 88,80 83,91             268,12
17 Mikaela Jarl Enebybergs Idrottsförening 87,11 90,89 85,45 87,74 87,31           265,94
18 Alva Fahlman Örebro Konståkningsklubb 86,61 88,23 90,70 86,99             265,92
19 Julia Odd Lunds Konståkningsklubb 89,99 88,42 83,65 85,92 80,18           264,33
20 Thyra Spitzenberger Karlskrona ASK 88,60 85,98 88,25               262,83
21 Elfrida Lande Lundqvist Konståkningsklubben Sundbyberg 81,79 82,72 84,49               249,00
22 Felicia Eriksson Enebybergs Idrottsförening 79,28 82,49 78,59               240,36
23 Julia Brovall Föreningen Solna Konståkning 136,15               103,93   240,08
24 Julia Jonsson-Shimada Konståkarna Borås 76,43 75,12 86,20               237,75
25 Emilia Wissting Lycksele Konståkningsförening       86,02 101,08           187,10
26 Selma Bengtsson Lunds Konståkningsklubb       84,51 99,56           184,07
27 Matilda Lundin IFK Österåkers KK       89,02 94,11           183,13
28 Angelica Hagström Uppsala Allmänna Konståkningsklubb       84,10 96,83           180,93
29 Merle Demuth IFK Helsingborg       86,47 90,43           176,90
30 Isabelle Brandeborn Enköpings KonståkningsKlubb       90,24             90,24
31 Miranda Lundgren Tibro Konståkningsklubb 80,02                   80,02