SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2021/2022 - SINGELÅKNING
Elitserietabellen för Juniorer Damer
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
Tie-breaking
1 3 5 7 JGP JVM 1 2 3 Nord (3 bästa) 1a 2a 3e
1 Miranda Lundgren Tibro Konståkningsklubb 700 700 800 750             940 2 490      
2 Ellinor Nordqvist Luleå Konståkningsklubb 800 800   800               2 400      
3 Josefin Brovall Föreningen Solna Konståkning 750 750     820     820       2 390      
4 Lise Trulsson Malmö Konståkningsklubb 500 620 700 380             760 2 080      
5 Babeth Hansson-Östergaard Karlskrona Allmänna Skridskoklubb 580 580 750 700               2 030      
6 Natalia Jansson Västra Frölunda Konståkningsklubb 660 660 620               700 2 020      
7 Lovisa Aav Örebro Konståkningsklubb 620 500 660                 1 780      
8 Selma Hellström Tibro Konståkningsklubb   420 540 540             620 1 700      
9 Isabella Vanderlaat Mörrums Konståkningsklubb   540 460 660               1 660      
10 Emelie Nordqvist Malmö Konståkningsklubb     420 340       780       1 540 780    
11 Thyra Spitzenberger Karlskrona Allmänna Skridskoklubb 460 400 580 500               1 540 580    
12 Elisabeth Glantz Lidköpings Konståkningsklubb 360   500 580               1 440      
13 Mia Malin Stockholms Konståkningsklubb 420 460 400 460               1 340      
14 Nicole Norin Rögle Bandyklubb 340 220 300 620               1 260      
15 Leona Lanneskog Stockholms Konståkningsklubb 400 380 360 420               1 200      
16 Elsa Idström Malmö Konståkningsklubb 540 260 320 280               1 140      
17 Angelica Hagström Örnsköldsviks Konståkningsklubb 280 320 380 400               1 100      
18 Julia Jonsson-Shimada Konståkarna Borås 320 170 340 360               1 020      
19 Fanny Erlingsson Tibro Konståkningsklubb 300 280 280 200               860      
20 Ziri Burman Voss Stockholms Allmänna Skridskoklubb   360 190 260               810      
21 Tilda Andréasson Malmö Konståkningsklubb 240 300 170 240               780      
22 Selma Bengtsson Lunds Konståkningsklubb 180 240 200 320               760      
23 Alma Johnsson Lunds Konståkningsklubb 210 340 180 190               740      
24 Clara Aldergren Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi 260   260 180               700      
25 Emily Palm Malmö Konståkningsklubb 220 190 240 140               650      
26 Gwen Gloudemans Tibro Konståkningsklubb 150 200 210 220               630      
27 Julia Masuch Enebybergs Idrottsförening 170 210   210               590      
28 Tova Setterblad Konståkningsklubben Sollentuna   180 220 160               560      
29 Maria Lovric Örnsköldsviks Konståkningsklubb 200 160 140 170               530      
30 Matilda Lundin IFK Österåkers Konståkningsklubb     160 300               460 300    
31 Kimberly Bertelsen Malmö Konståkningsklubb 160 150 130 150               460 160    
32 Signe Thörn Föreningen Solna Konståkning 380                     380      
33 Emelie Flisberg Stockholms Konståkningsklubb 190   150                 340