SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2021/2022 - SINGELÅKNING
Morgondagartabellen för Ungdom 15 Flickor
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
Tie- Break Tie-breaking
2 4 6 8 1 2 Nord (3 bästa) 1a 2a 3e 1a 2a 3e
1 Alexandra Ödman IFK Helsingborg 620 800 750 800       2 350            
2 Tintomara Eklund Aspe Stockholms Allmämnna Skridskoklubb 800 660 700 580       2 160       800    
3 Natalia Dlugosz Drevvikens Konståknings Förening 660 750 660 750       2 160       750    
4 Elicia Ling Föreningen Solna Konståkning 750 460   620       1 830            
5 Frida Harvigsson Vallentuna Konståkningsklubb 320 620 420 660       1 700            
6 Tea Matesa Eriksson Tibro Konståkningsklubb 580 540 300 540       1 660            
7 Lyra Lundquister Tibro Konståkningsklubb   400 540 700       1 640            
8 Matilde Ingerslev Enebybergs Idrottsförening 360 580 580 240       1 520            
9 Nina Fredriksson Föreningen Solna Konståkning   700 800         1 500            
10 Agnes Wikström Enebybergs Idrottsförening 540 420 400 300       1 360            
11 Julia Johansson Föreningen Solna Konståkning 700   620         1 320       700    
12 Freja Jonsson Lycksele Konståkningsförening 300 320 500 500       1 320       500    
13 Sara Tahvanainen IFK Västerås Konståkningsklubb 380 300 460 420       1 260            
14 Elvira Skobe Kalmar Konståkningsklubb 400 500 220 320       1 220       500 400  
15 Giselle Egenäs Stockholms Allmämnna Skridskoklubb 500 280 380 340       1 220       500 380  
16 Milana Osmanova Kalmar Konståkningsklubb 460 260 280 460       1 200            
17 Vilda Piehl Enebybergs Idrottsförening 420 210 360 360       1 140            
18 Felicia Svahn Växjö Konståkningsklubb 220 380 340 380       1 100            
19 Selma Silverborn Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi 260 360 200 260       880            
20 Thea Zetterqvist Mörrums Konståkningsklubb 280 170 190 400       870            
21 Sofia Palmqvist Haninge Konståkningsklubb 340 240 210 280       860            
22 Melina Arrenius Konståkningsklubben Sundbyberg 200 200 260 200       660            
23 Alicia Lander Trelleborgs Konståkningsklubb 240 180 150 220       640            
24 Livia Walter Lerums Konståkningsklubb 210 160 240         610       240    
25 Tuva Krusälv Kalmar Konståkningsklubb 180 220 180 210       610       220    
26 Linnea Flisberg Stockholms Konståkningsklubb   340 170         510       340    
27 Fie Magnussen Linköpings Konståkningsförening   190 320         510       320    
28 Alva Heveus Älta Idrottsförening   150 160 190       500            
29 Johanna Karlsson Uddevalla Konståkningsförening 170     180       350            
30 Freya Cordes-Strid Växjö Konståkningsklubb 160             160            
  Daria Akhmetova Backa Konståkningsklubb               0