SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2017/2018 - SINGELÅKNING
Morgondagartabellen för Ungdom 13 Flickor
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
2 4 6 RM 1 (3 bästa)
1 Modig Olivia Mariestads Konståkningsklubb 78,06 72,32 82,11 87,07   247,24
2 Thörn Signe Konståkningsklubben Sundbyberg 75,47 77,61 83,13 84,55   245,29
3 Brovall Josefin Föreningen Solna Konståkning 79,67 82,80   81,79   244,26
4 Malin Mia Konståkningsklubben Sundbyberg 71,18 68,47 74,24 78,59   224,01
5 Ling Elicia IFK Österåkers KK 71,67 74,01 77,86 71,06   223,54
6 Johansson Julia Stockholms Konståkningsklubb 60,33 71,89 66,91 77,06   215,86
7 Costell Denise Älta Idrottsförening 67,94 71,37 71,18 72,35   214,90
8 Malmberg Mandalay Stockholms Konståkningsklubb 69,30 70,29 70,61 67,07   210,20
9 Ragnevi Amanda Uddevalla Konståkningsförening 65,29 65,86 70,82 67,86   204,54
10 Lanneskog Leona Stockholms Konståkningsklubb 63,64 62,51 66,11 74,27   204,02
11 Berglund Tyra Stockholms Konståkningsklubb 63,77 61,12 68,28 70,81   202,86
12 Lovric Maria Örnsköldsviks Konståkningsklubb 62,29 64,84 70,86 65,01   200,71
13 Dustler Tuva Lunds Konståkningsklubb 63,14 67,23 61,05 69,45   199,82
14 Widsing Meya Tibro Konståkningsklubb 58,94 66,77 66,54 61,82   195,13
15 Hagelberg Stella Slottsstadens Konståkningsklubb 58,47 65,07 54,92 62,23   185,77
16 Neselius Ingrid Isdala Konståkningsklubb 55,82 61,61 61,19 62,77   185,57
17 Bertelsen Kimberly Malmö Konståkningsklubb 61,18 53,39 60,42 60,04   181,64
18 Aguilar Nathalie Uppsala Allmänna Konståkningsklubb 60,44 57,39 61,99 55,95   179,82
19 Ekström Emma Lerums Konståkningsklubb 53,81 54,12 58,05     165,98
20 Linderoth Tyra Karlskrona ASK 55,79 52,46 57,28     165,53
21 Hård Linnéa Drevvikens KF 51,79 58,46 52,05     162,30
22 Persson Charlotta Sollentuna KK 51,90 56,41 52,22     160,53
23 Rogestam Clara Linköpings Konståkningsförening 49,01 52,14 52,73     153,88
24 Lundqvist Salinas Samantha Stockholms Allmänna Skridskoklubb     69,64     69,64