SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2017/2018 - SINGELÅKNING    
Elitserietabellen för Juniorer Damer    
Pl Namn Förening   Vårens ES tävlingar Nordics & Int.täv.
Vårens poäng Total för hösten + våren   Total för säsongen
Höstens Elitserie
poäng 7 9 N 1 2 (2 bästa) finalen
1 Szalkai Smilla Älta Idrottsförening 390,17 122,76 143,13 132,13     275,26 665,43 137,11 802,54
2 Kivioja Emma Mörrums Konståkningsklubb 368,16 118,79 133,93 114,41     252,72 620,88 109,61 730,49
3 Ihr Selma Föreningen Solna Konståkning 416,1 139,92 146,71   144,63 150,4 297,06 713,16   713,16
4 Kopaca Jelizaveta Isdala Konståkningsklubb 358,22   110,59 104,24     214,83 573,05 114,92 687,97
5 Arell Klara Stockholms Konståkningsklubb 295,43 106,75 108,71       215,46 510,89 102,95 613,84
6 Teszari Tifani Linköpings Konståkningsförening 309,02 102,50 101,64       204,14 513,16 96,50 609,66
7 Levd Nolgren Ida Lunds Konståkningsklubb 293,43 111,97 96,84       208,81 502,24 95,14 597,38
8 Brovall Wilma Kungsbacka Konståkningsklubb 297,38 92,43 98,84       191,27 488,65 101,80 590,45
9 Teszari Vivien Linköpings Konståkningsförening 293,48 102,31 92,45       194,76 488,24 96,12 584,36
10 Lager Lisa Föreningen Solna Konståkning 349,43 114,51 109,27 120,32 113,32   234,83 584,26   584,26
11 Adok Ildi Linköpings Konståkningsförening 275,71 100,25 96,35       196,60 472,31 99,59 571,90
12 Astorsdotter Madicken Lerums Konståkningsklubb 262,84 96,60 95,83       192,43 455,27 87,74 543,01
13 Kristensson Danielle Tyringe Konståkningssällskap 253,31 103,83 99,87       203,70 457,01 33,49 490,50
14 Freiholtz Tilde Halmstads Konståkningsklubb 278,69 92,62 97,04       189,66 468,35   468,35
15 Molund Kajsa Föreningen Solna Konståkning 275,86 94,21 86,00       180,21 456,07   456,07
16 Bäckhed Filippa Halmstads Konståkningsklubb 258,31 89,37 93,02       182,39 440,70   440,70
17 Blomdahl Alva Föreningen Solna Konståkning 286,39 91,60         91,60 377,99   377,99
18 Lindevret Klara IFK Västerås Konståkningsklubb 277,37   94,52       94,52 371,89   371,89
19 Sandgren Frida Lerums Konståkningsklubb 275,16 88,63         88,63 363,79   363,79
20 Seger Mikaela Örebro Konståkningsklubb 262,6   85,87       85,87 348,47   348,47
21 Hägg Alessia Stockholms Konståkningsklubb 314,2           0,00 314,20   314,20
22 Liedholm Anja Stockholms Konståkningsklubb 287,72           0,00 287,72   287,72
23 Eriksson Alva Mörrums Konståkningsklubb 252,58           0,00 252,58   252,58
24 Strandvik Martine Uddevalla Konståkningsförening 250,24           0,00 250,24   250,24
25 Jonsson-Shimada Julia Konståkarna Borås 249,19           0,00 249,19   249,19
26 Andersson Miranda Älta Idrottsförening 244,23           0,00 244,23   244,23
27 Brandeborn Isabelle Enköpings KonståkningsKlubb 240,74           0,00 240,74   240,74
28 Nicolosi Miranda Älta Idrottsförening 228,31           0,00 228,31   228,31
29 Kilagård Felicia Halmstads Konståkningsklubb 227,49           0,00 227,49   227,49
30 Sabel Amanda Linköpings Konståkningsförening 222,62           0,00 222,62   222,62
31 Holmberg Saga Mariestads Konståkningsklubb   88,71 90,55       179,26 179,26   179,26
32 Fahlman Alva Örebro Konståkningsklubb   89,73 86,87       176,60 176,60   176,60
33 Setterblad Tova Drevvikens Konståknings Förening   79,93 90,68       170,61 170,61   170,61
34 Lundin Matilda IFK Österåkers Konståkningsklubb   85,75 83,87       169,62 169,62   169,62
35 Berg Rebecka  Skövde Konståkningsklubb   85,61 81,51       167,12 167,12   167,12
36 Wesström Filippa  Uppsala Allmänna Konståkningsklubb   77,60 75,45       153,05 153,05   153,05
37 Jonsson Fanny Tibro Konståkningsklubb 149,32           0,00 149,32   149,32
38 Jonsson-Shimada Alisa  Konståkarna Borås   66,65 75,68       142,33 142,33   142,33
39 Abrahamsson Sofia  Botkyrka Konståkningsklubb   75,24 64,71       139,95 139,95   139,95
40 Kraamer Johanna  Kungsbacka Konståkningsklubb   85,95         85,95 85,95   85,95
41 Jemt Magda  Föreningen Solna Konståkning   69,28         69,28 69,28   69,28
42 Strågefors Vilma Tyresö Konståkningsklubb 65,94           0,00 65,94   65,94