SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2017/2018 - SINGELÅKNING
Morgondagartabellen för Ungdom 13 Flickor 
Pl Namn Förening   Vårens ES tävlingar Nordics & Int.täv.
Vårens poäng Total för hösten + våren
Höstens
poäng 8 10 N 1 (2 bästa)
1 Thörn Signe Konståkningsklubben Sundbyberg 245,29 83,19 85,65     168,84 414,13
2 Brovall Josefin Föreningen Solna Konståkning 244,26 75,31 84,35     159,66 403,92
3 Modig Olivia Mariestads Konståkningsklubb 247,24 74,98 71,33     146,31 393,55
4 Malin Mia Konståkningsklubben Sundbyberg 224,01 79,84 81,46     161,30 385,31
5 Ling Elicia IFK Österåkers Konståkningsklubb 223,54 80,28 80,14     160,42 383,96
6 Johansson Julia Stockholms Konståkningsklubb 215,86 75,78 75,72     151,50 367,36
7 Berglund Tyra Stockholms Konståkningsklubb 202,86 74,11 79,30     153,41 356,27
8 Costell Denise Älta Idrottsförening 214,9 68,25 70,72     138,97 353,87
9 Malmberg Mandalay Stockholms Konståkningsklubb 210,2 71,21 71,62     142,83 353,03
10 Lanneskog Leona Stockholms Konståkningsklubb 204,02 71,67 71,30     142,97 346,99
11 Ragnevi Amanda Uddevalla Konståkningsförening 204,54 72,66 69,38     142,04 346,58
12 Lovric Maria Örnsköldsviks Konståkningsklubb 200,71 72,47 72,59     145,06 345,77
13 Dustler Tuva Lunds Konståkningsklubb 199,82 67,88 61,66     129,54 329,36
14 Aguilar Nathalie Uppsala Allmänna Konståkningsklubb 179,82 65,74 71,78     137,52 317,34
15 Bertelsen Kimberly Malmö Konståkningsklubb 181,64 62,96 68,24     131,20 312,84
16 Hagelberg Stella Slottsstadens Konståkningsklubb 185,77 59,42 66,29     125,71 311,48
17 Neselius Ingrid Isdala Konståkningsklubb 185,57 56,79 68,26     125,05 310,62
18 Ekström Emma Lerums Konståkningsklubb 165,98 57,93 54,14     112,07 278,05
19 Rogestam Clara Linköpings Konståkningsförening 153,88 51,67 48,67     100,34 254,22
20 Widsing Meya Tibro Konståkningsklubb 195,13 58,44       58,44 253,57
21 Linderoth Tyra Karlskrona Allmänna skridskoklubb 165,53   54,09     54,09 219,62
22 Hård Linnéa Drevvikens Konståkningsförening 162,3 52,13       52,13 214,43
23 Lundqvist Salinas Samantha Stockholms Allmänna Skridskoklubb 69,64 67,77 75,23     143,00 212,64
24 Persson Charlotta Sollentuna Konståkningsklubb 160,53         0,00 160,53
25 Lundgren Miranda  Tibro Konståkningsklubb   70,53 69,39     139,92 139,92
26 Savic Viktoria-nicolina  Malmö Konståkningsklubb   62,35 60,03     122,38 122,38
27 Aldergren Clara  Lerums Konståkningsklubb   68,16       68,16 68,16
28 Persson Minny  Mariestads Konståkningsklubb   60,00       60,00 60,00