SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2017/2018 - SINGELÅKNING
Elitserietabellen för Juniorer Damer
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
1 3 5 JSM 1 2 3 (3 bästa)
1 Ihr Selma Föreningen Solna Konståkning   137,50     121,97 134,64   394,11
2 Szalkai Smilla Älta Idrottsförening 107,59 113,84 130,50   104,01     351,93
3 Lager Lisa Föreningen Solna Konståkning 118,73 119,77     110,93     349,43
4 Kopaca Jelizaveta Isdala Konståkningsklubb 116,00 104,44     115,26 117,96   349,22
5 Kivioja Emma Mörrums Konståkningsklubb 104,30 116,81 118,68   110,51     346,00
6 Teszari Tifani Linköpings Konståkningsförening 94,85 100,12 111,54         306,51
7 Hägg Alessia Stockholms Konståkningsklubb 107,72 109,04 83,45         300,21
8 Arell Klara Stockholms Konståkningsklubb 100,61 96,42 98,40         295,43
9 Brovall Wilma Kungsbacka Konståkningsklubb 95,68 97,86 100,31         293,85
10 Teszari Vivien Linköpings Konståkningsförening 93,68 96,49 101,85         292,02
11 Lindevret Klara IFK Västerås Konståkningsklubb 94,72 91,21 91,44         277,37
12 Molund Kajsa Föreningen Solna Konståkning 88,87 95,93 91,06         275,86
13 Sandgren Frida Lerums Konståkningsklubb 91,49 89,94 93,73         275,16
14 Levd Nolgren Ida Lunds Konståkningsklubb 93,77 87,45 89,26         270,48
15 Adok Ildi Linköpings Konståkningsförening 86,80 79,30 97,07         263,17
16 Seger Mikaela Örebro Konståkningsklubb 86,20 84,66 91,74         262,60
17 Freiholtz Tilde Halmstads Konståkningsklubb 80,37 91,08 90,90         262,35
18 Astorsdotter Madicken Lerums Konståkningsklubb 79,00 91,60 89,39         259,99
19 Bäckhed Filippa Halmstads Konståkningsklubb 82,17 90,30 85,84         258,31
20 Kristensson Danielle Tyringe Konståkningssällskap 78,08 85,55 89,68         253,31
21 Eriksson Alva Mörrums Konståkningsklubb 75,06 78,85 98,67         252,58
22 Strandvik Martine Uddevalla Konståkningsförening 77,08 85,39 87,77         250,24
23 Jonsson-Shimada Julia Konståkarna Borås 81,84 87,42 79,93         249,19
24 Andersson Miranda Älta Idrottsförening 84,36 73,44 86,43         244,23
25 Brandeborn Isabelle Enköpings KonståkningsKlubb 84,40 76,19 80,15         240,74
26 Nicolosi Miranda Älta Idrottsförening 75,60 73,34 79,37         228,31
27 Kilagård Felicia Halmstads Konståkningsklubb 71,06 76,27 80,16         227,49
28 Sabel Amanda Linköpings Konståkningsförening 66,81 72,51 83,30         222,62
29 Liedholm Anja Stockholms Konståkningsklubb 99,84 99,12           198,96
30 Blomdahl Alva Föreningen Solna Konståkning 101,69   90,49         192,18
31 Jonsson Fanny Tibro Konståkningsklubb 69,86   79,46         149,32
32 Strågefors Vilma Tyresö Konståkningsklubb   65,94           65,94