SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2018/2019 - SINGELÅKNING    
Morgondagartabellen för Ungdom 15 Flickor     
Pl Namn Förening   Vårens ES tävlingar Nordics & Int.täv.
Vårens poäng Total för hösten + våren   Total för säsongen
Höstens Elitserie
poäng 7 10 N 1 (2 bästa) finalen
1 Brovall Julia  Föreningen Solna Konståkning 308,76 101,16 117,26 91,94   218,42 527,18 109,64 636,82
2 Lantz-Harari Tova  Konståkningsklubben Sundbyberg 280,22 86,91 91,05 84,86 84,6 177,96 458,18 93,23 551,41
3 Thörn Signe  Konståkningsklubben Sundbyberg 249,48 96,66 99,60 85,21   196,26 445,74 93,16 538,90
4 Brovall Josefin  Föreningen Solna Konståkning 258,24 87,72 86,66     174,38 432,62 84,24 516,86
5 Jansson Natalia  Isdala Konståkningsklubb 268,32 74,00 74,52     148,52 416,84 79,58 496,42
6 Fors Magdalena  Viggbyholms Idrottsklubb 232,00 79,29 79,06     158,35 390,35 74,30 464,65
7 Eriksson Felicia  Enebybergs Idrottsförening 230,46 76,20 80,48     156,68 387,14 67,76 454,90
8 Costell Denise  Älta Idrottsförening 219,88 75,74 77,25     152,99 372,87 70,62 443,49
9 Savic Viktoria-nicolina  Malmö Konståkningsklubb 219,91 74,55 75,54     150,09 370,00   370,00
10 Jarl Mikaela  Enebybergs Idrottsförening 221,34 74,49 73,61     148,10 369,44   369,44
11 Spitzenberger Thyra  Karlskrona ASK 220,86 71,53 67,00     138,53 359,39   359,39
12 Palm Emily  Malmö Konståkningsklubb 226,71 65,96 61,76     127,72 354,43   354,43
13 Johansson Dina  Alingsås Konståkningsklubb 209,66 69,51 74,68     144,19 353,85   353,85
14 Malmberg Mandalay  Stockholms Konståkningsklubb 213,87 66,29 72,92     139,21 353,08   353,08
15 Jansson Törnqvist Louise  Trelleborgs Konståkningsklubb 214,00 65,04 72,30     137,34 351,34   351,34
16 Lundqvist Salinas Samantha  Stockholms Allmänna SK 190,21 68,73 68,75     137,48 327,69   327,69
17 Olin Vendela  Enebybergs Idrottsförening 188,13 66,31 70,59     136,90 325,03   325,03
18 Johnsson Alma  Lunds Konståkningsklubb 181,62 64,37 68,70     133,07 314,69   314,69
19 Knösch Michelle  Konståkningsklubben Sundbyberg 176,49 65,13 71,92     137,05 313,54   313,54
20 Modig Olivia  Mariestads Konståkningsklubb 135,52 74,35 77,07     151,42 286,94   286,94
21 Lovric Maria  Örnsköldsviks Konståkningsklubb 211,38 71,81       71,81 283,19   283,19
22 Flisberg Emelie  Stockholms Konståkningsklubb 213,08   69,69     69,69 282,77   282,77
23 Aguilar Nathalie  Enköpings Konståkningsklubb 120,54 64,19 62,64     126,83 247,37   247,37
24 Rönnebro Marion  Göteborgs Isdansklubb 187,55   56,65     56,65 244,20   244,20
25 Larsson Dorotea  Enebybergs Idrottsförening 200,87           200,87   200,87
26 Trulsson Lise Malmö Konståkningsklubb   74,65 73,80     148,45 148,45   148,45