SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2018/2019 - SINGELÅKNING
Elitserietabellen för Juniorer Damer
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
1 4 5 JSM 1 2 (3 bästa)
1 Ling Emelie  Föreningen Solna Konståkning 116,43 122,53   136,28 140,63   399,44
2 Nordqvist Emelie Lerums Konståkningsklubb   98,54 118,64 124,66 108,8   352,10
3 Telliskivi Sigrid  Föreningen Solna Konståkning 110,34 91,55   113,68     315,57
4 Frisén Tuva  Älta Idrottsförening 84,57 108,03 99,93 102,84     310,80
5 Lanneskog Leia  Stockholms Konståkningsklubb 104,08 94,52 100,71 101,71     306,50
6 Teszari Vivien  Linköpings Konståkningsförening 99,80 96,66 99,21 98,18     297,19
7 Andersson Miranda  Älta Idrottsförening 101,58 97,66 92,54 96,35     295,59
8 Arell Klara  Stockholms Konståkningsklubb 93,43 103,23 95,77 96,36     295,36
9 Ihr Selma  Föreningen Solna Konståkning         145,52 149,02 294,54
10 Teszari Tifani  Linköpings Konståkningsförening 90,46 96,10 82,58 98,73     285,29
11 Levd Nolgren Ida  Lunds Konståkningsklubb   89,79 99,78 90,62     280,19
12 Delvret Peggy  Uddevalla Konståkningsförening 96,53 87,10 89,83 91,70     278,06
13 Strandvik Martine  Uddevalla Konståkningsförening 93,54 91,77 81,09 88,86     274,17
14 Vanderlaat Isabella Mörrums Konståkningsklubb 87,90 90,48 87,92 93,38     271,78
15 Sandgren Frida  Lerums Konståkningsklubb 88,69 77,22 96,52 85,70     270,91
16 Brovall Wilma  Kungsbacka Konståkningsklubb 82,65 92,41 92,85 85,36     270,62
17 Holmberg Saga  Mariestads Konståkningsklubb 81,38 86,09 94,20 89,59     269,88
18 Brandeborn Isabelle  Enköpings KonståkningsKlubb 90,86 89,22 86,43 84,40     266,51
19 Tranehed Tessi  Enebybergs Idrottsförening 83,76 87,85 91,29 86,07     265,21
20 Setterblad Tova  Tyresö Konståkningsklubb 89,68 84,88 86,31       260,87
21 Jonsson-Shimada Julia  Konståkarna Borås 89,27 83,79 86,06       259,12
22 Fahlman Alva  Örebro Konståkningsklubb 84,93 84,13 82,94       252,00
23 Edlund Natalie  Tyresö Konståkningsklubb 80,48 85,17 84,25       249,90
24 Andersson Ines  Lerums Konståkningsklubb 78,62 82,68 88,29       249,59
25 Burman-Voss Ziri  Stockholms Allmänna SK 80,85 83,87 82,75       247,47
26 Ahlgren Vennklev Josefin  Mölndals Konståkningsklubb 80,67 83,41 78,24       242,32
27 Bengtsson Agnes  Göteborgs Konståkningsklubb 74,45 77,92 85,88       238,25
28 Astorsdotter Madicken  Västra Frölunda KK 93,61   81,04       174,65
29 Bäckhed Filippa  Halmstads Konståkningsklubb 80,32 78,34         158,66