SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2021/2022 - SINGELÅKNING
Elitserietabellen för Juniorer Damer
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
Tie- Break Tie-breaking
1 3 5 7 JGP JVM 1 2 3 Nord (3 bästa) 1a 2a 3e 1a 2a 3e
1 Miranda Lundgren Tibro Konståkningsklubb 700 700 800               940 2 440            
2 Josefin Brovall Föreningen Solna Konståkning 750 750     820     820       2 390            
3 Lise Trulsson Malmö Konståkningsklubb 500 620 700               760 2 080            
4 Natalia Jansson Västra Frölunda Konståkningsklubb 660 660 620               700 2 020            
5 Babeth Hansson-Östergaard Karlskrona Allmänna Skridskoklubb 580 580 750                 1 910            
6 Lovisa Aav Örebro Konståkningsklubb 620 500 660                 1 780            
7 Ellinor Nordqvist Luleå Konståkningsklubb 800 800                   1 600            
8 Selma Hellström Tibro Konståkningsklubb   420 540               620 1 580            
9 Thyra Spitzenberger Karlskrona Allmänna Skridskoklubb 460 400 580                 1 440            
10 Mia Malin Stockholms Konståkningsklubb 420 460 400                 1 280            
11 Emelie Nordqvist Malmö Konståkningsklubb     420         780       1 200            
12 Leona Lanneskog Stockholms Konståkningsklubb 400 380 360                 1 140            
13 Elsa Idström Malmö Konståkningsklubb 540 260 320                 1 120            
14 Isabella Vanderlaat Mörrums Konståkningsklubb   540 460                 1 000            
15 Elisabeth Glantz Lidköpings Konståkningsklubb 360   500                 860       500    
16 Nicole Norin Rögle Bandyklubb 340 220 300                 860       340    
17 Fanny Erlingsson Tibro Konståkningsklubb 300 280 280                 860       300    
18 Julia Jonsson-Shimada Konståkarna Borås 320 170 340                 830            
19 Alma Johnsson Lunds Konståkningsklubb 210 340 180                 730            
20 Tilda Andréasson Malmö Konståkningsklubb 240 300 170                 710            
21 Emily Palm Malmö Konståkningsklubb 220 190 240                 650            
22 Selma Bengtsson Lunds Konståkningsklubb 180 240 200                 620            
23 Gwen Gloudemans Tibro Konståkningsklubb 150 200 210                 560            
24 Ziri Burman Voss Stockholms Allmänna Skridskoklubb   360 190                 550            
25 Clara Aldergren Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi 260   260                 520            
26 Maria Lovric Örnsköldsviks Konståkningsklubb 200 160 140                 500            
27 Kimberly Bertelsen Malmö Konståkningsklubb 160 150 130                 440            
28 Tova Setterblad Konståkningsklubben Sollentuna   180 220                 400            
29 Signe Thörn Föreningen Solna Konståkning 380                     380       380    
30 Julia Masuch Enebybergs Idrottsförening 170 210                   380       210    
31 Emelie Flisberg Stockholms Konståkningsklubb 190   150                 340            
32 Matilda Lundin IFK Österåkers Konståkningsklubb     160                 160