SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2021/2022 - SINGELÅKNING
Morgondagartabellen för Ungdom 13 Flickor
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
Tie- Break Tie-breaking
2 4 6 8 1 2 Nord (3 bästa) 1a 2a 3e 1a 2a 3e
1 Hanne Trulsson Malmö Konståkningsklubb 750 620 700         2 070            
2 Lilly Almgren-Lidman Föreningen Skating o Dance Academy 620 660 750         2 030 2030 2030        
3 Nora Coppens Tibro Konståkningsklubb 700 700 620         2 020            
4 Leah Sundell Lerums Konståkningsklubb 580 750 660         1 990            
5 Leona Gebara Föreningen Solna Konståkning 800   800         1 600            
6 Alice Westling Kalmar Konståkningsklubb 380 580 580         1 540            
7 Vera Lindevret IFK Västerås Konståkningsklubb 420 540 540         1 500            
8 Ester Norlander Föreningen Skating o Dance Academy 500 360 500         1 360            
9 Hedvig Rowland Lundvall Föreningen Solna Konståkning 540 800           1 340            
10 Ella Svärling Löfgren Viggbyholms Idrottsklubb 300 460 380         1 140            
11 Julia Sövelid Djursholms Allmänna Skridskoklubb 160 420 460         1 040            
12 Lovisa Bergman IFK Västerås Konståkningsklubb 210 400 400         1 010            
13 Liss Gloudemans Tibro Konståkningsklubb 400 220 360         980            
14 Hedda Hedström Föreningen Solna Konståkning 460 500           960            
15 Nova Korventie Älta Idrottsförening 320 210 300         830            
16 Moa Bemervik Kalmar Konståkningsklubb 260 280 280         820            
17 Esther Ingvarsson Halmstads Konståkningsklubb 190 380 240         810            
18 Kate Karlsson Luleå Konståkningsklubb 340 240 210         790            
19 Melanie Toivola Henriksson Djursholms Allmänna Skridskoklubb 240 320 180         740            
20 Sophia Michelle Brauer Älta Idrottsförening   300 420         720            
21 Fanny Hoffman Stockholms Allmänna Skridskoklubb 360 340           700            
22 Sarah Johansson Tibro Konståkningsklubb 220 260 200         680            
23 Tuva Storåkers Djursholms Allmänna Skridskoklubb 140 190 340         670            
24 Fanny Szalkai Älta Idrottsförening 660             660            
25 Leija Simlund Vallentuna Konståkningsklubb 180 180 260         620            
26 Filippa Pierreville Malmö Konståkningsklubb 170 170 220         560            
27 Maja Magnusson Tibro Konståkningsklubb 200   320         520            
28 Marie Svensson Västra Frölunda Konståkningsklubb 130 200 170         500            
29 Filippa Fovér Malmö Konståkningsklubb 280   190         470            
30 Ellen Lindeskär Uddevalla Konståkningsförening 150             150            
  Thilda Andersson Kungsbacka Konståkningsklubb               0