SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2021/2022 - SINGELÅKNING
Morgondagartabellen för Ungdom 15 Flickor
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
Tie- Break Tie-breaking
2 4 6 8 1 2 Nord (3 bästa) 1a 2a 3e 1a 2a 3e
1 Alexandra Ödman IFK Helsingborg 620 800 750         2 170            
2 Tintomara Eklund Aspe Stockholms Allmämnna Skridskoklubb 800 660 700         2 160            
3 Natalia Dlugosz Drevvikens Konståknings Förening 660 750 660         2 070            
4 Matilde Ingerslev Enebybergs Idrottsförening 360 580 580         1 520            
5 Nina Fredriksson Föreningen Solna Konståkning   700 800         1 500            
6 Tea Matesa Eriksson Tibro Konståkningsklubb 580 540 300         1 420            
7 Frida Harvigsson Vallentuna Konståkningsklubb 320 620 420         1 360       620    
8 Agnes Wikström Enebybergs Idrottsförening 540 420 400         1 360       540    
9 Julia Johansson Föreningen Solna Konståkning 700   620         1 320            
10 Elicia Ling Föreningen Solna Konståkning 750 460           1 210            
11 Giselle Egenäs Stockholms Allmämnna Skridskoklubb 500 280 380         1 160            
12 Sara Tahvanainen IFK Västerås Konståkningsklubb 380 300 460         1 140            
13 Elvira Skobe Kalmar Konståkningsklubb 400 500 220         1 120       500 400  
14 Freja Jonsson Lycksele Konståkningsförening 300 320 500         1 120       500 320  
15 Milana Osmanova Kalmar Konståkningsklubb 460 260 280         1 000            
16 Vilda Piehl Enebybergs Idrottsförening 420 210 360         990            
17 Lyra Lundquister Tibro Konståkningsklubb   400 540         940       540    
18 Felicia Svahn Växjö Konståkningsklubb 220 380 340         940       380    
19 Selma Silverborn Föreningen Göteborgs Konståkningsakademi 260 360 200         820            
20 Sofia Palmqvist Haninge Konståkningsklubb 340 240 210         790            
21 Melina Arrenius Konståkningsklubben Sundbyberg 200 200 260         660            
22 Thea Zetterqvist Mörrums Konståkningsklubb 280 170 190         640            
23 Livia Walter Lerums Konståkningsklubb 210 160 240         610            
24 Tuva Krusälv Kalmar Konståkningsklubb 180 220 180         580            
25 Alicia Lander Trelleborgs Konståkningsklubb 240 180 150         570            
26 Linnea Flisberg Stockholms Konståkningsklubb   340 170         510       340    
27 Fie Magnussen Linköpings Konståkningsförening   190 320         510       320    
28 Alva Heveus Älta Idrottsförening   150 160         310            
29 Johanna Karlsson Uddevalla Konståkningsförening 170             170            
30 Freya Cordes-Strid Växjö Konståkningsklubb 160             160            
  Daria Akhmetova Backa Konståkningsklubb               0