SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2016/2017 - SINGELÅKNING      
Morgondagartabellen för Ungdom 15 Flickor      
Pl Namn Förening   Vårens ES tävlingar Nordics & Int.täv.
Vårens poäng Total för hösten + våren Tie- Break
Höstens
poäng 10 12 N 1 2 3 (2 bästa) 1a 2a 3e
1 Ihr Selma F. Solna Konståkning 3020 800           800 3820      
2 Nordqvist Emelie Landvetter KK 2250 750           750 3000      
3 Strågefors Vilma Tyresö KK 1980 620           620 2600      
4 Ling Emelie IFK Österåkers KK 1900 580           580 2480      
5 Brovall Wilma Kungsbacka KK 1920 500           500 2420      
6 Telliskivi Sigrid KK Sundbyberg 1990 420           420 2410      
7 Blomdahl Alva F. Solna Konståkning 1700 700           700 2400 3 3  
8 Lanneskog Leia Stockholms KK 1860 540           540 2400 3 6  
9 Levd Nolgren Ida Lunds KK 1620 660           660 2280      
10 Progoulakis Tina Göteborgs IK 1860 320           320 2180      
11 Liedholm Anja Stockholms KK 2170             0 2170      
12 Eriksson Alva Mörrums KK 1740 140           140 1880      
13 Edlund Natalie Enköpings KK 1240 460           460 1700      
14 Jonsson Fanny Tibro KK 1160 360           360 1520      
15 Lind Wilma Tyresö KK 1260 240           240 1500      
16 Delvret Peggy  Uddevalla KF 1160 260           260 1420      
17 Brandeborn Isabelle Enköpings KK 930 340           340 1270      
18 Andersson Ines Lerums KK 860 380           380 1240      
19 Lagervall Elin Lunds KK 970 220           220 1190      
20 Holmberg Saga Mariestads KK 860 300           300 1160      
21 Salmonsson Ellen Mariestads KK 960 150           150 1110      
22 Andersson Emma Tyresö KK 880 200           200 1080      
23 Lundin Matilda Ekerö KK 790 280           280 1070      
24 Olsson Carolina Drevvikens KF 620 190           190 810      
25 Kraamer Johanna Kungsbacka KK 590 170           170 760      
26 Fredriksson Ebba Örebro KK 540 130           130 670      
27 Jonsson-Shimada Julia Konståkarna Borås   400           400 400      
28 Kron Ida Landvetters KK   210           210 210      
29 Setterblad Tuva Drevvikens KF   160           160 160      
30 Månsson Kajsa Malmö KK 130             0 130      
31 Molund Kajsa F. Solna Konståkning   120           120 120